ikonka facebook ikonka youtube hotel srebrny świerk

Repertuar na wesele

Oferta » Repertuar na wesele

 

Repertuar „Crazy Party” na wesele i nie tylko. Czyli jaką muzykę gramy?

 

 

Wybierając muzykę na przyjęcie weselne, bankiet firmowy czy imprezę okolicznościową staramy się nigdy nie zakładać z góry dokładnego repertuaru ponieważ każda impreza jest inna, bawią się na niej różni ludzie, którzy mają różne preferencje i gusta muzyczne i dopiero tak naprawdę po pierwszych kilku kwadransach zabawy widać przy jakiej muzyce goście bawią się najlepiej i w jakim kierunku muzycznym będziemy zmierzać . Na imprezach najczęściej są goście w różnym wieku począwszy od młodzieży, przez starszą młodzież, ludzi w średnim wieku po seniorów, więc nie ma jednego sprawdzonego repertuaru. Zawsze bacznie obserwujemy publikę zwłaszcza w pierwszych minutach imprezy i na tej podstawie dobieramy muzykę. Oczywiście każda impreza poprzedzona jest zawsze rozmową z naszymi klientami gdzie omawiamy i wstępnie ustalamy repertuar muzyczny. Bierzemy pod uwagę ich ulubionych wykonawców, rodzaj muzyki, ulubione utwory , a także staramy się dowiedzieć czy jest jakiś rodzaj muzyki, bądź utwory których nie życzą sobie na aby były odtworzone na swojej imprezie. Jednak równocześnie staramy się wytłumaczyć naszym Klientom że bardzo Ważna jest dobra zabawa Wszystkich bawiących się gości i nie powinniśmy patrzeć wyłącznie przez pryzmat swoich preferencji muzycznych, ale starać się tak pokierować imprezą aby wszyscy się dobrze bawili i dla każdego znalazło się coś fajnego. Najczęściej nasi klienci się z nami zgadzają, podają nam swoich ulubionych wykonawców, wybierają kilkanaście lub kilkadzsiat swoich ulubionych utworów których nie może zabraknąć na imprezie, a co do reszty zdają się na Nas, gdyż jako osoby które zajmują się bawieniem ludzi na parkiecie od wielu lat mamy dużą wiedzę muzyczną i potrafimy zintegrować i sprawić ze wszyscy będą zadowoleni a parkiet rozgrzany co czerwoności.

 

Na początku imprezy, po powitaniu gości i w przypadku wesel po pierwszych toastach staramy się umilić uczestnikom posiłek pięknymi balladami i utworami polskich i zagranicznych wykonawców od lat 60 po współczesnych artystów. I tutaj bardzo często lecą utwory m.in Anny Jantar, Seweryna Krajewskiego, Jerzego Połomskiego, Czesława Niemena, 2+1, Celine Dion, Whitney Houston czy Briana Adamsa a także wiele innych pięknych ballad i utworów o miłości. W pierwszych momentach uroczystości muzyka gra troszeczkę ciszej, tak aby nie była dla nikogo uciążliwa, a była subtelnym tłem do rozmów i konsumpcji. Na początku unikamy szybkich kawałków oraz muzyki biesiadnej gdyż pierwsze kilkanaście minut jest to moment w którym wszyscy się poznają, rozmawiają i głośna skoczna muzyka mogłaby odnieść odwrotny skutek do zamierzonego. Jednym z wyjątków w tym punkcie imprezy jest piosenka „kto się w styczniu urodził” przy której goście po kolei wstają i pija zdrowie pary młodej. Jest to fajny pomysł na przełamanie „pierwszych lodów”, zachęcenie gości do bardziej śmiałego uczestnictwa w zabawie. Nie może też zabraknąć tradycyjnej „Gorzkiej wódki” i gromkiego „Sto lat” Oczywiście mamy tu na uwadze tradycyjne przyjęcia weselne.

 

Po kilkunastu minutach, i w międzyczasie po kolejnych toastach staramy się delikatnie przyspieszyć odtwarzając utwory nieco bardziej rytmiczne, wszystkim doskonale znane, jednak nie są to jeszcze kawałki typowo do tańca, ale zdecydowanie bardziej rytmiczne mające na celu przygotować uczestników imprezy do tego co będzie się działo już niedługo.

 

W przypadku bankietów firmowych początek imprezy zdominowany jest przez największe szlagiery takich wykonawców jak Frank Sinatra, Carlos Santana, The Beatles, Elvisa Presleya, Kenny G czy standardy muzyki jazzowej, chyba że życzenie naszych klientów jest wyraźnie inne wówczas oczywiście decydujący głos należy do nich.

 

W przypadku przyjęć weselnych bardzo często podczas pierwszych posiłków gdy goście znajdują się jeszcze przy stołach organizujemy tez zabawę muzyczną dla dzieci, gdzie utworki są już nieco szybsze i goście bardzo często wstają od stołów do swoich pociech i pomalutku zaczynają się wkręcać w imprezowy klimat.

 

Kolejnym krokiem jest już właściwe rozpoczęcie tanecznej części imprezy. W przypadku wesel jest to tradycyjny pierwszy taniec pary młodej, który możemy urozmaicić o niesamowite efekty specjalne takie jak ciężki dym snujący się po ziemi na wysokości kolan, latające w powietrzu bańki mydlane, buchające płomienie ognia, czy fontanny iskier wokół pary młodej tak aby podkreślić wyjątkowość i niepowtarzalny charakter danej chwili.

 

 

 

Po pierwszym tańcu zaczyna się właściwa część taneczna, podczas której naszym najważniejszym zadaniem jest jak najszybsze rozbawienie uczestników imprezy i zachęcenie do tańca. Muzyka jest już zdecydowanie szybsza, najczęściej rozpoczynamy od tak zwanych złotych przebojów i tutaj bardzo często lecą utwory wykonawców takich jak Boney M, Abba, The Shorts, Shakin Stevens, Roy Orbison, Fancy , Modern Talking, Bad Boys Blue czy Savage. Następnie w zależności od tego jak goście się bawią po kolei uzupełniamy o muzykę o polską muzykę taneczną disco polo, od nieśmiertelnych hitów sprzed lat takich wykonawców jak Boys, Akcent, Milano, Toples, Fanatic czy Top One, po najnowsze przeboje obecnie bijących rekordy popularności Pięknych i młodych, Weekend, Power Play, After Party, Soleo, B-qll itp. Nie zapominamy też o przebojach typowo weselnych w stylu „Czarny alibaba” „Białyje rosy” czy „Hej Sokoły”a także o weselnym hicie nr 1 ostatnich miesięcy o wdzięcznym tytule „Bałkanica”

 

 

 

Wspaniałe przeboje polskie i zagraniczne lat ‘80 także świetnie pasują do wszelkiego rodzaju imprez, a nieśmiertelne hity z lat 90 z takimi przebojami jak „Mallorka”, „Coco jumbo”, „What is love” czy „Sing hallelujah” rozbawią wszystkich dzisiejszych trzydziestolatków.

 

 

 

Pamiętamy tez o muzyce Italo Disco i jej największych przebojach gdyż te utwory również na imprezach cieszą się bardzo dużą popularnością. Kto nie zna i nie będzie bawił się przy utworze „Acapulco” „Sempre sempre” czy „Ciao Siciliano”

 

Rock’n’roll to kolejny bardzo ważny punkt naszego repertuaru i nie może go zabraknąć na żadnej imprezie czy weselu, tak samo jak polskich szlagierów muzyki rockowej gdzie prym wiodą Perfect, Lady Pank, Budka Suflera, Dżem czy Maanam a także o światowych liderach tego gatunku m.in.: Queen, Pink Floyd, Guns’n’Roses, Scorpions czy The Rolling Stones.

 

Nie zapominamy również o królach polskiej estrady takich jak Krzysztof Krawczyk, Maryla Rodowicz i Czerwone Gitary

 

Dla miłośników bardziej nowoczesnych brzmień zawsze mamy w zanadrzu najnowsze hity z rozgłośni radiowych , które obecnie lecą na największych imprezach i porywają tłumy do tańca.

 

Na Seniorów natomiast czekają piękne walce, tanga, oberki i ballady sprzed lat także również oni mogą poczuć się wyjątkowo i przypomnieć lata swojej młodości.

 

 

 

Całości dopełnia, nieustanna aczkolwiek bardzo wyszukana konferansjerka Dj-a, który w bardzo wyszukany i niekiedy zabawny sposób uzupełnia lecącą z głośników muzykę.

 

Goście również bardzo chętnie uczestniczą w zabawach tanecznych prowadzonych przez wodzireja typu: „macarena”, „jedzie pociąg”, „kaczuszki” czy „lambada”.

 

 

 

W przerwach na posiłki wracamy najczęściej albo do nieco spokojniejszych hitów polskich i zagranicznych, albo jeżeli towarzystwo jest już wystarczająco rozbawione wtedy bierzemy się za weselne przeboje muzyki biesiadnej, cygańskiej czy greckiej w stylu „Szła dzieweczka”, „Hej wesele”, „Głęboka Studzienka”, „My Cyganie” lub też „Cyganeczka Zosia”.

 

Inne wyjątkowe momenty na przyjęciu takie jak podziękowanie dla rodziców, tort weselny czy zabawy oczepinowe również są uzupełnione akompaniamentem odpowiednio dobranych utworów muzycznych.

 

Piosenki najczęściej lecą w krótkich blokach muzycznych po kilka utworów z różnych epok czy stylów, np. kilka utworów z lat 70 następnie kilka z lat ‘80 dalej ‘90 nastepnie przechodzimy np. do disco polo, później troszeczkę zwalniamy tempo itd.

 

Zawsze staramy się płynnie przechodzić z różnych stylów i epok muzycznych. Staramy się też nie zmieniać gwałtownie tempa muzyki, mam tu na myśli przypadek że leci np., bardzo szybki Rock’n’Roll zaraz po nim na przykład utwór Disco z lat 80, gdzie tempo i rytm jest zupełnie inne – tego nie robimy.

 

Jeżeli w większości w danym momencie na parkiecie bawi się starsze towarzystwo nie zmieniamy muzyki gwałtownie np. na najnowsze przeboje których z pewnością nie znają tak aby nie przerywać im dobrej zabawy i żeby nie stanęli na parkiecie nie wiedząc co ze sobą zrobić. Takich sytuacji staramy się unikać. Tak gospodarujemy czasem imprezy aby każdy znalazł coś dla siebie i świetnie się bawił. Oczywiście muzyka przy której goście bawią się lepiej leci częściej, kosztem innych utworów, jednak zawsze staramy się aby repertuar był bardzo zróżnicowany.

 

Jak wiadomo muzyka łączy pokolenia i na ogół zarówno młodsi goście świetnie bawią się przy starszych utworach, a starsi natomiast nie boja się nowszych hitów. I na tym to wszystko polega, żeby wszyscy dobrze się bawili.

 

Bardzo ważne jest cały czas obserwowanie przez Dj-a parkietu, reakcji gości i każdy doświadczony prezenter muzyczny o tym wie.

 

Wspomnę jeszcze o kilku kwestiach w których Dj- prezenter muzyczny ma przewagę w porównaniu z tradycyjnym zespołem weselnym. Po pierwsze bardzo bogaty, w zasadzie w dobie Internetu nieograniczony repertuar - w przypadku zespołu jest on w dużym stopniu ograniczony. W przypadku Dj-a utwory lecą w oryginalnych wykonaniach bez względu na to czy to jest nowy przebój czy utwór sprzed 50 lat Tak więc Państwo nie muszą się zastanawiać czy jest to na pewno utwór który znacie czy jednak może coś innego. Nie ma też wątpliwości czy muzyka jest grana na żywo czy odtwarzana z playbacku jak niestety zdarza się w przypadku wielu kapel weselnych. Bardzo duża elastyczność muzyczna, w każdej chwili możecie usłyszeć utwór przy którym byście chcieli się pobawić lub tez posłuchać, brak przerw no i oczywiście cena, która jest sporo niższa niż w przypadku wynajęcia nawet najtańszej kapeli.

 

 

 

 

 

W przypadku imprez innych od tutaj opisanych oczywiście repertuar jest ustalany indywidualnie, jeżeli są to imprezy na których bawią się osoby w podobnym wieku o podobnych gustach muzycznych jest oczywiście dużo łatwiej i wtedy większy nacisk kładziemy na miksowanie muzyki.

 

 

 

Na koniec Jeszcze jedną ważną kwestią którą chciałbym poruszyć odnośnie repertuaru muzycznego jest fakt że podczas imprez weselnych i innych na których jest bardzo różnorodna publiczność staramy się unikać ekstremalnych gatunków muzycznych , gdyż niektórych gości mogłoby to zirytować i zepsuć im całą imprezę, ewentualnie jeżeli jest to konieczne staramy się taką muzykę odtworzyć w późniejszej fazie imprezy.

 

 

 

I w końcu ostatnia informacja na temat muzyki granej przez Crazy Party. Utwory odtwarzane są z profesjonalnej konsoli Djskiej czołowych firm takich jak Pioneer i Denon, w oryginalnych wykonaniach, z oryginalnych płyt CD na sprzęcie nagłośnieniowym bardzo wysokiej jakości, odpowiednio dobranym do sali i charakteru imprezy. Dodam że ten sam sprzęt używamy również do odtwarzania muzyki w TV Polsat, Orange TV , TVP Warszawa z którymi stale współpracujemy przy okazji imprez sportowych, które są transmitowane na żywo.

 

Jesteśmy też od wielu lat zrzeszeni w agencjach dla Djów m.in Dj Promotion z których co miesiąc otrzymujemy pakiety płyt CD, tak wiec nasza płytoteka jest bardzo bogata.

 

 

 

To chyba by było tyle najważniejszych informacji w temacie repertuaru. Pozdrawiam i do zobaczenia na imprezach z Crazy Party